Projekty

Dřevo a dřevěné materiály provází člověka od nejstarších dob. Mají jedinečné vlastnosti a jejich použití tak přináší i jedinečný zážitek. A to bez ohledu na to, zda-li dřevo použijeme jako stavební prostředek, nábytek a nebo jako součást dekorace.


Pro inspiraci zde prezentujeme různé projekty, které získali svoji nevšednost použitím opalovaného dřeva.

Blackbird house

Černý kos inspiroval majitele nově postaveného domu k tomu, aby dům podle něj pojmenovali - Blackbird. Pokud se podíváte na jeho fotografie, bude vám okamžitě jasné, co je k tomu vedlo. Je to černá barva opálených prken použitých na část vnějšího opláštění domu. Stavba dokládá, jak lze skloubit tradiční holandskou architekturu s japonskými prvky (více viz ASB Portal).

Čajový dům (Teahouse)

Posedět s přáteli můžete různě. Doma nad vínkem, u pivka v hspůdce a nebo s kávičkou v oblíbené kavárně. Archekti ze společnosti A1architects si pro tento účel postavili svůj vlastní čajový dům (více viz Teahouse).

Plot v kombinaci opalovaných prken a kamene

V tomto projektu byla opálená prkna použita při stavbě plotu. V kombinaci se světlým kamenem vytváří krásný kontrast a umocňuje tak okamžiky odpočinku na zahraně (více viz Montana timber product).

Showroom laděný do tmava

Ve výstavní síni krbů bylo použito na obklad stěn hned několik typů opalovaných prken, címž vznikla jedinečná mozaika přirozeně se vážící k hlavnímu tématu těchto prostor. Tedy ke krbům. (více viz Showroom Fireplaces).

Tmavá elegance

Opalované dřevo a tvavý dekor najde své uplatnění nejen venku, ale i v interiérech. A to jak v podobě obkladů stěn, tak i jako elegantní nábytek, který zároveň přináší organický prvek do domu. (více viz Showroom Fireplaces).


Menu

Novinky